Nowe inwestycje mieszkaniowe w Grodzisku

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Grodzisku

W Grodzisku toczy się proces budowy 35 nowych mieszkań zlokalizowanych na ulicy Ułańskiej. Projekt ten został zainicjowany z intencją przeniesienia mieszkańców ze starych, nieodnowionych kamienic położonych na ulicach Takiej i Limanowskiego. Poza tym, coraz bardziej realna staje się również kwestia budowy aż 280 nowych mieszkań przeznaczonych do wynajmu, które mają być zlokalizowane przy ulicy Żydowskiej.

Podczas rozmowy z burmistrzem Grodziska poruszono właśnie tę tematykę, szczególnie koncentrując się na planowanym projekcie przy ulicy Żydowskiej. Jak dowiedzieliśmy się, miasto planuje realizację tej inwestycji we współpracy z rządowym programem „Mieszkanie Plus”.

„Mieszkanie Plus” jest programem rządowym, który promuje i wspiera budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach, realizowanych na gruncie publicznym na zasadach rynkowych. Dodatkowo, program ten przewiduje wsparcie dla najemców w postaci pomocy państwa w pokrywaniu kosztów mieszkaniowych w pierwszych latach najmu, noszące nazwę „Mieszkanie na Start”.