Nowo odnowione skwery przy ulicy Orzeszkowej w Grodzisku zostaną oficjalnie otwarte w nadchodzącą środę

Nowo odnowione skwery przy ulicy Orzeszkowej w Grodzisku zostaną oficjalnie otwarte w nadchodzącą środę

Przy ulicy Orzeszkowej w Grodzisku planowane jest oficjalne otwarcie zmodernizowanych skwerów. Uroczystość zaplanowana jest na najbliższą środę.

Projekt pod nazwą „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” otrzymał finansowanie na poziomie 4,5 mln zł. Dzięki tym funduszom, miasto mogło przeprowadzić szereg inwestycji związanych z poprawą przestrzeni publicznej, takich jak renowacja placu Wolności, stworzenie nowych skwerów przy ulicach Orzeszkowej i Westfala, czy nasadzenia roślin na ulicy Zondka. Ponadto, dzięki temu projektowi, znalazły się również środki na zazielenienie skweru na skrzyżowaniu ulic E. Orzeszkowej i 3 Maja, co ma na celu wsparcie bioróżnorodności oraz retencję wód miejskich.

Otwarcie odrestaurowanych skwerów odbędzie się w najbliższą środę. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia jest zaplanowane na godzinę 17:00. Na miejscu będą miały miejsce warsztaty EKOrękodzieła, prelekcje na temat „Bioróżnorodności w mieście” (każda osoba biorąca udział w prelekcjach otrzyma ekologiczny upominek), konsultacje ogrodnicze dotyczące zieleni na balkonach oraz zostanie uruchomiona plenerowa czytelnia „Wymień się książką”.

Jeżeli pogoda nie będzie sprzyjać, wydarzenie zostanie przeniesione do Pawilonu Kultury znajdującego się przy ulicy Westfala 3.