Odważna jazda trzech kierowców kończy się odebraniem praw jazdy i wysokimi grzywnami

Odważna jazda trzech kierowców kończy się odebraniem praw jazdy i wysokimi grzywnami

Trzech kierujących, którzy zostali schwytani na drogach powiatu grodziskiego w ostatni weekend, musieli zmierzyć się ze skutkami swojej nieodpowiedzialnej jazdy. Zostało im odebrane prawo jazdy na okres trzech miesięcy, zmuszeni do zapłacenia pokaźnych grzywien, a także otrzymali wiele punktów karanych.

Mimo licznych apeli policyjnych wzywających do ostrożności i przestrzegania obowiązujących przepisów, nie brakuje kierowców gotowych podjąć ryzyko. Dane statystyczne od policji pokazują, że nadmierna prędkość jest nadal głównym czynnikiem prowadzącym do najtragiczniejszych wypadków drogowych w naszym kraju.

Podczas ostatniego weekendu, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim monitorowali prędkość pojazdów na drogach. Nie musieli długo czekać na wyniki swoich działań. Pierwszego z kierujących przechwycili już w sobotę rano, około godziny ósmej.

Pierwszy przypadek to 68-letni obywatel powiatu nowosolskiego, prowadzący jeepa. W miejscowości Łąkie, pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h, mężczyzna ten pędził z prędkością 104 km/h. Interwencja policji zakończyła się dla niego utratą prawa jazdy, grzywną w wysokości 2000 złotych oraz otrzymaniem 14 punktów karnych – podsumowuje st. sierż. Aleksandra Hoffmann, rzecznik prasowy grodziskiej policji.