Protest rolników z Wielkopolski planowany na 9 lutego: Powiat grodziski może doświadczyć utrudnień drogowych

Protest rolników z Wielkopolski planowany na 9 lutego: Powiat grodziski może doświadczyć utrudnień drogowych

9 lutego jest datą, którą wielu rolników z Wielkopolski zaznaczyło w kalendarzach. Organizacja reprezentująca ich interesy, Rola Wielkopolski, zapowiada na ten dzień duży protest w Poznaniu. Rolnicy z naszego regionu będą manifestować swoje niezadowolenie, a powiat grodziski prawdopodobnie doświadczy sporych utrudnień.

Zapowiedź protestu na 9 lutego wyszła od Roli Wielkopolski. W oficjalnym komunikacie organizacji można przeczytać „Zapraszamy wszystkich rolników na wielką manifestację w Poznaniu 9 lutego. Jesteśmy zmęczeni ciągłym zwodzeniem i pustymi obietnicami typu zniesienie obowiązku ugorowania na rok. Nie pozwolimy sobie na spokojny sen, dopóki cała obecna WPR nie zostanie zdecydowanie odrzucona. Dlatego spotkajmy się 9 lutego o 10:00 pod Urzędem Wojewódzkim”.

Organizatorzy protestu przewidują, że liczba ciągników rolniczych, które pojawią się w Poznaniu, może przekroczyć tysiąc. Rolnicy z całego Wielkopolskiego, w tym z powiatów wolsztyńskiego i grodziskiego, zgromadzą się w stolicy regionu.

Miejsce zbiórki wyznaczono w Trzebawiu, skąd rolnicy indywidualnie dotrą do Poznania. Stąd ruszą kolumną ciągników do Urzędu Wojewódzkiego. Utrudnienia na drogach są nieuniknione. Szacunki pokazują, że nawet kilkaset ciągników może przejechać przez drogę krajową numer 32 w powiecie grodziskim w piątkowy poranek. Koordynatorzy protestu informują, że największe utrudnienia można oczekiwać między 6:00 a 6:30. Zalecane jest poszukiwanie alternatywnych tras przejazdu.