Przegląd planów zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i L. Okulickiego w Grodzisku Mazowieckim

Przegląd planów zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i L. Okulickiego w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki, znany również jako gmina, rozważał rekonstrukcję skrzyżowania na rogu ulic 3 Maja i L. Okulickiego. Po przeprowadzeniu dwóch konkursów ofert na ten projekt, autorzy decyzji postanowili jednak przyjąć inny kierunek.

Skrzyżowanie tych dwóch ulic mieści się niedaleko Parku Skarbków i jest zlokalizowane u podnóża wiaduktu. W ciągu obecnego roku, władze Grodziska Mazowieckiego ogłosiły dwa przetargi na projekt modernizacji tego miejsca. Niestety, oba zostały unieważnione, ponieważ nadesłane oferty przewyższały założone środki finansowe.

Według dokumentacji przetargowej: „Plan modernizacji ulicy 3 Maja obejmuje wydłużenie dodatkowego pasa ruchu na wschodniej stronie skrzyżowania oraz modyfikację organizacji ruchu, aby zwiększyć przepustowość, szczególnie na wlocie wschodnim. Nowy układ ruchu będzie polegał na umożliwieniu jedynie jazdy prosto (tzn. wzdłuż ulicy 3 Maja) oraz skrętu w prawo (tzn. na ulicę L. Okulickiego w kierunku wiaduktu) na wschodniej stronie skrzyżowania, eliminując możliwość skrętu w lewo (tzn. na ulicę L. Okulickiego w kierunku centrum). Z tego powodu, konieczne będzie także dostosowanie zachodniego wlotu skrzyżowania do nowego układu ruchu”. W rezultacie, z Milanówka na ulicę 3 Maja będą prowadzić osobne pasy do jazdy prosto i skrętu w prawo, ale nie będzie opcji skrętu w lewo na ulicę Okulickiego.