Remont ul. Królewskiej w Grodzisku – co już wiadomo?

Remont ul. Królewskiej w Grodzisku – co już wiadomo?

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie poinformował, że w planach jest wyremontowanie ponad kilometrowego fragmentu ul. Królewskiej w naszym mieście.  W związku z tymi planami szykują się pewne utrudnienia w ruchu. Remontowana ulica w Grodzisku to część trasy wojewódzkiej nr 719. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierza wyremontować tę drogę na od skrzyżowania z ulicami Teligi i Na Laski do skrzyżowania z ul. Nadarzyńską i Okulickiego. Dla mieszkańców oznacza to jedno – spore utrudnienia na jednej z najbardziej zatłoczonych ulic w mieście. 

Co dokładnie zostanie wymienione w ramach projektu?

W ramach zmian firma, która wygra przetarg, będzie musiała zrobić wiele poprawek na tym odcinku. Do wykonania są między innymi niezbędne roboty rozbiórkowe, sfrezowanie starej nawierzchni jezdni oraz ułożenie warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Dodatkowo w ramach nadchodzącej inwestycji, należy również oczyścić przydrożne rowy, wymieni  nawierzchnię w zatokach autobusowych. To jeszcze  nie koniec zadań. W ramach całego remontu obowiązkowa będzie także regulacja studzienek, które znajdują się na całej trasie remontowanego odcinka.

Jaki będzie całkowity koszt remontowanej ulicy?

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył już oferty na to zadanie. Jak do tej pory zgłosiły się cztery chętne firm. Po analizie nadesłanych ofert najniższa  z nich opiewa na kwotę blisko 2,94 mln zł. Najdroższa oferta wynosi ponad 6 mln zł. Okazuje się, że ze wszystkich złożonych ofert, tylko ta najniższa mieści się w zakładanym budżecie. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich na całość przeznaczył niewiele ponad 3 mln zł. Termin realizacji zamówienia wyznaczono na siedem miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. Na razie nie ogłoszono dokładnie, jaka to będzie firma. Na ten moment nie wiadomo również, jak wielkich utrudnień należy się spodziewać. Coraz więcej głosów dotyczy również ścieżki rowerowej. Mieszkańcy chcieliby, aby przy okazji remontu, powstała tam także droga dla rowerów.