Śmiertelny wypadek niedaleko Grodziska Mazowieckiego

Śmiertelny wypadek niedaleko Grodziska Mazowieckiego

Do tragicznego wypadku doszło kilka dni temu w Wycinkach Osowskich. Dokładnie a ul. Mazowieckiej zderzyły się dwa auta – nissan oraz audi. Kierowca nissana zmarł wyniku odniesionych obrażeń. Z kolei kierowca audi był pod wpływem alkoholu. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Tragiczny wypadek

Dokładnie o godz. 22.17 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Do akcji zostały zadysponowane dwie jednostki straży pożarnej z państwowej jednostki w Grodzisku oraz dwa z OSP Żelechów. Po pojawieniu się na miejscu strażacy musieli wyciągnąć zakleszczonego kierowcę nissana. Na miejsce wezwano również pogotowie. Obu kierowcom udzielono pomocy medycznej. Niestety u mężczyzny uwolnionego z nissana doszło do zatrzymania krążenia. Obrażenia były tak rozległe, że pomimo przystąpienia resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie udało się go uratować. Kierujący nissanem miał 60 lat.

Prowadził pod wpływem alkoholu

Winnym wypadku jest drugie kierowca. Ten który prowadził audi. Został on zabrany do szpitala. To właśnie tam udało się ustalić, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał on dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Niestety wyprzedzając, doprowadził do czołowego zderzenia z nissanem. Co więcej, nie posiadał on uprawnienia do kierowania pojazdem. Mężczyznę zatrzymano. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Nie da się ukryć, że całe wydarzenie mogłoby nie mieć miejsca, gdyby pijany kierowca nie wsiadał za kierownicę. Dlatego zawsze należy pamiętać o tym, że nie prowadzi się żadnego pojazdu po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Co roku przeprowadzana jest akcja przypominająca o tym, a jak widać, wciąż wiele osób nie pamięta o tym. Warto również przeczytać o tym, że alkohol winny jest większości przestępstw.