Wielokrotnie opóźnione otwarcie przejazdu kolejowo-drogowego w Owczarni wreszcie faktem

Wielokrotnie opóźnione otwarcie przejazdu kolejowo-drogowego w Owczarni wreszcie faktem

Przez długi czas mieszkańcy Owczarni z niepokojem obserwowali ciągnące się w nieskończoność prace przy przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Kazimierzowskiej. Kres tej niepewności nadszedł dziś, gdy tuż po godzinie 11:00 nastąpiło długo oczekiwane otwarcie tego obiektu komunikacyjnego, które poprzedziły formalne odbiory.

Początkowo zaplanowane zakończenie prac miało nastąpić 1 września, jednakże realizacja celów projektowych wymagała dodatkowego czasu. Zakres robót obejmował między innymi budowę nawierzchni drogi dojazdowej do przeprawy oraz towarzyszącą jej infrastrukturę. Wobec tych okoliczności przewoźnik podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia do 11 września.

Jednakże nawet ten termin okazał się niewystarczający. Jak ustaliliśmy, decyzja o dodatkowym przedłużeniu zamknięcia do 12 września była wynikiem konsultacji z wykonawcą prac. W teorii już we wtorek przeprawa powinna funkcjonować normalnie, ale tak się nie stało.

Tajemnicę niespodziewanego opóźnienia ujawnili nam przedstawiciele WKD. Okazuje się, że problemem była niedostarczona na czas część oznakowania drogowego, bez której nie można było przeprowadzić odbiorów technicznych. Niemniej jednak, dziś rano około godziny 10:00 planowane jest posiedzenie komisji, które powinno zaowocować zatwierdzeniem przeprawy do użytku.