Nowy proekologiczny plac zabaw w Makówce

Nowy proekologiczny plac zabaw w Makówce

W niedalekiej miejscowości od Grodziska Mazowieckiego, a dokładnie we wsi Makówka przy ul. Chmielnej 22 powstała nowa przestrzeń rekreacyjna. Piknikowo, bo tak się nazywa nowa atrakcja, to nowy, proekologiczny plac zabaw z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz bezpieczną nawierzchnią z wiórek drewnianych.

Innowacyjny park zabaw

Cały projekt tego miejsca zrealizowany jest z poszanowaniem istniejącego drzewostanu. Dzięki temu zachowano ważne przyrodniczo drzewa, które dają cień i tworzą mikroklimat w strefie rekreacji. Co więcej, wszystkie elementy placu zabaw wykonano bali drewnianych. W ten sposób cały obszar naturalnie wpisuje się w klimat leśny tego miejsca. Bezpieczną nawierzchnię z wiórek drewnianych tworzą zmiękczone technologicznie wzdłuż włókien zrębki drewna. Nawierzchnia amortyzuje upadki i chroni przed urazami. Jest to pierwszy plac zabaw tego typu w naszej gminie. Warto dodać, że tego typu parki zabaw są coraz bardziej popularne w krajach Europy Zachodniej.

Jak wygląda Piknikowo?

W Piknikowie można miło spędzić czas wraz z całą rodziną. Na placu zabaw czeka wiele atrakcji. Jest to miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw, pozjeżdżać na tyrolce, wspinać się na ściance wspinaczkowej, a także chodzić po leśnej ścieżce zdrowia. Starsi mogą poćwiczyć na siłowni zewnętrznej lub spędzać czas w drewnianej wiacie z ławami i stołami. Dostępne są także obrotów leżaki. Na terenie nowej bazy piknikowej znajduje się także wiata rowerowa oraz drewutnia przy palenisku.

Ile kosztowała nowa inwestycja?

Koszt inwestycji wynosi 447 539,19 zł. Aby zrealizować ten projekt gmina uzyskała dotację w wysokości 111 594,00 zł. Dodatkowo gmina Grodzisk Mazowiecki zrealizowała remont ogrodzenia oraz miejsc postojowych. Założony został także monitoring. Cały projekt nosi nazwę Podniesienie atrakcyjności turystycznej na obszarze LSR poprzez budowę  placu zabaw dla dzieci i młodzieży w gminie Grodzisk Mazowiecki w miejscowości Makówka. Współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestując w obszary wiejskie.