Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim szykuje się do generalnego remontu oddziału ratunkowego

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim szykuje się do generalnego remontu oddziału ratunkowego

Remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w grodziskim Szpitalu Zachodnim jest planowany na wrzesień. Mimo prac remontowych, placówka będzie kontynuować działalność. Dyrektor szpitala, Krystyna Płukis, podczas rozmowy z radiem Bogoria, ujawniła, że dla tej inwestycji zdobyto 12 milionów złotych z Ministerstwa Zdrowia. Remont ma potrwać od 3 do 6 miesięcy, a zarząd szpitala zamierza zrobić wszystko, co możliwe, aby prace były przeprowadzone sprawnie i w możliwie krótkim czasie.

Głównymi celami modernizacji są zwiększenie dostępności do usług medycznych ratujących życie oraz poprawa bezpieczeństwa pacjentów podczas procesu diagnozy i leczenia. Inwestycja obejmuje nie tylko prace budowlane, ale również zakup nowego wyposażenia dla SOR oraz dla pracowni diagnostycznych współpracujących z oddziałem ratunkowym.

Planowane jest odnowienie istniejących pomieszczeń SOR, w tym łazienek dla pacjentów oczekujących na przyjęcie, sal resuscytacji i TRIAGE oraz gabinetów konsultacyjnych. Remont uwzględnia też zakup nowego sprzętu i aparatury medycznej dla SOR, takiej jak: aparat do znieczulania, kardiomonitory, defibrylatory, USG. Do współpracujących z SOR pracowni diagnostycznych trafią m.in.: mobilny aparat RTG przyłóżkowy, mobilny aparat RTG z ramieniem C, aparat USG oraz systemy teletechniczne.