Nowa edycja jarmarku w Nowym Tomyślu

Nowa edycja jarmarku w Nowym Tomyślu
fot. pixabay.com

Nowy Tomyśl zaprasza na zaległe wydarzenie. Ze względu na panujące obostrzenia, w zeszłym roku nie odbył się znany mieszkańcom Nowotomyski Jarmark Chmielo-Wikliniarski. Organizatorzy nie poddali się w tym roku mimo wciąż aktualnych nietypowych okoliczności. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 3-5 września na placu Niepodległości w Nowym Tomyślu i przewiduje się jej bardziej kameralny charakter. Mimo to nie zabraknie koncertów, atrakcji, warsztatów na drugiej edycji jarmarku nowotomyskiego.

W rytmie zabawy

Jarmark otwarty zostanie w piątek o 17:00, a wyjątkowy klimat wprowadzą dla nas piosenki zespołu Ojej i Perfect. Kolejne muzyczna wrażenia czekają w sobotę, bo scenę otrzymają muzycy z Nowego Tomyśla. Na ten dzień planowany jest też koncert Trio Taklamakan oraz wieczór Country połączony z 10-leciem zespołu Country Zenit. Niedzielne popołudnie umili natomiast koncert zespołu Future Folk, który w swoich utworach łączy muzykę elektroniczną i góralski folk, tworząc idealną atmosfera, by ruszyć do tańca. W ramach jarmarku przewidziano także Przegląd Kapel Podwórkowych im. Andrzeja Bobkiewicza, na którym wystąpią: Kapela Śląskie Bajery, Warszawska Kapela z Targówka, Kapela zza Winkla oraz Kabaret EWG. Szykuje się weekend pełen dobrej muzyki.

Do kompletu

W programie jarmarku nie skupiono się jednak tylko na muzyce. Wśród planowanych atrakcji jest między innymi narodowe czytanie, warsztaty i pokazy taneczne oraz animacje dla dzieci. Nie musimy się też martwić o pusty żołądek, bo rozstawione z tej okazji food trucki stworzą prawdziwy Festiwal Smaków Świata, na którym spróbujemy przysmaków z każdego jego zakątka. Do planowanego konkursu lepiej zacząć przygotowywać się już teraz, bo rywalizować będziemy, wykorzystując sprawność swojego ciała. W konkurs na najdłużej wykonywane ćwiczenie zwane plank (deska) sprawdzimy siłę naszych mięśni po długim czasie siedzenia w domu. Dla tych spragnionych emocji przygotowano natomiast pokaz judo, jednej z najbardziej wymagających fizycznie sztuk walki.

Tematycznie

Czym byłby jarmark chmielo-wikliniarski gdyby nie jego główna atrakcja? Spokojnie, organizatorzy nie zapomnieli o ustalonych celach tego święta. Planowane są warsztaty plecionkarskie, konkursy chmielarskie oraz dostęp do piwa z chmielu tomyskiego. Pamiątki, które o ciepłych dniach będą przypominać nam przez długie miesiące, zdobędziemy na jednym ze stoisk rękodzielniczych lub na kiermaszu wyrobów wikliniarskich. Wygląda na to, że mimo zapowiadanej, skromniejszej formy na tegorocznym jarmarku znajdą się atrakcje dla wszystkich zainteresowanych. Pozostaje nam tylko zaprosić do wspólnej zabawy i liczyć na to, że wrzesień wciąż raczyć nas będzie dobrą pogodą.