31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Grodzisk Mazowiecki po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu.

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Ile środków udało się zebrać w Grodzisku Mazowieckim i pobliskich miejscowościach?

Jak podano do oficjalnej informacji, Grodzisk zebrał (wliczając w to datki do e-skarbonek) kwotę 226 221,91 zł. W pobliskim Milanówka Sztab szacuje jednak, że zebrana kwota wynosi około 140 tysięcy złotych. Z kolei w Podkowie Leśnej finalna kwota to 52 453,51 zł. Wspólny sztab z Baranowa i Goli pochwalił się zbiórką na poziomie 35 tysięcy złotych. W miejscowości Józefina w dalszym ciągu sztab zlicza środki. Cieszymy się, że razem możemy przyłożyć się do Wielkiego Celu.