Włodek Pawlik z jazzową interpretacją kolęd podczas koncertu upamiętniającego 90. rocznicę kościoła w Podkowie Leśnej

Włodek Pawlik z jazzową interpretacją kolęd podczas koncertu upamiętniającego 90. rocznicę kościoła w Podkowie Leśnej

Podkowa Leśna będzie gospodarzem wyjątkowego muzycznego wydarzenia, które zaplanowano na tydzień po Święcie Trzech Króli, dokładnie 13 stycznia. Na scenie pojawi się Włodek Pawlik, ceniony twórca muzyki jazzowej i laureat prestiżowej Nagrody Grammy, który przygotował dla widzów niepowtarzalne jazzowe aranże polskich kolęd.

Miasto Podkowa Leśna jest organizatorem tego koncertu, do którego udziału zaprosiło wszystkich bez wyjątku, a wstęp jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie ma doniosłe znaczenie, bowiem stanowi część obchodów jubileuszu 90-lecia istnienia kościoła św. Krzysztofa, znanego również jako „kościół w mieście-ogrodzie”.

Włodek Pawlik to postać nieodzownie związana z jazzem. Artysta cieszy się uznaniem zarówno jako kompozytor muzyki filmowej, teatralnej jak i jazzowej. W świecie muzycznym zyskał rozgłos dzięki płycie „Night in Calisia”, za którą otrzymał Nagrodę Grammy. Jest także Honorowym Obywatelem Podkowy Leśnej.

Artysta podczas koncertu, który odbędzie się wieczorem 13 stycznia, zaprezentuje publiczności jazzowe interpretacje kolęd. Jego występ będzie nawiązywał do płyty „Włodek Pawlik – Kolędy Polskie”. Unikalne aranżacje muzyczne, które wykona, z pewnością wprowadzą słuchaczy w mistyczny nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w kościele parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej. Organizatorzy przypominają, że wstęp na to wydarzenie jest wolny.