Zaproszenie na Festiwal UKRAINA! – Ósma Edycja w Kinie Wolność

Zaproszenie na Festiwal UKRAINA! – Ósma Edycja w Kinie Wolność

W bieżącym roku, ósmy Festiwal UKRAINA! zagości również na ekranach grodziskiego Kina Wolność. W ciągu trzech dni, konkretnie od 3 do 5 listopada, widzowie będą mogli obejrzeć sześć filmów, zarówno fabularnych jak i dokumentalnych.

Od piątku do niedzieli, w Kinie Wolność zostaną zaprezentowane trzy produkcje fabularne oraz trzy obrazy dokumentalne. Szczegółowy harmonogram wydarzenia prezentuje się następująco:

Pierwszego dnia festiwalu, 3 listopada o godzinie 17:30, widzowie będą mieli okazję wybrać się na pokaz filmu dokumentalnego pt. „Jeden dzień w Ukrainie”. Polsko-ukraińska produkcja z 2022 roku, trwająca 79 minut, opowiada o wydarzeniach z jednego dnia – 14 marca 2022, który był 2944 dniem wojny rosyjsko-ukraińskiej. Przez ostatnie tygodnie intensywnej walki stworzyły surrealistyczną mieszankę miejsc i ludzi, tworząc postapokaliptyczny obraz codzienności. Tysiące mieszkańców Kijowa znalazło schronienie na stacjach metra. Niegdyś spokojne przedmieścia stolicy przeobraziły się w strefy walki, zniszczeń i grabieży, które są dziełem rosyjskich najeźdźców.